DS Consulting > Projekty > analiza finansowa > Skuteczność poboru opłat i podatków lokalnych

Skuteczność poboru opłat i podatków lokalnych

Usługi doradcze i wsparcie merytoryczne zmierzające do osiągnięcia rezultatu zwiększenia skuteczności poboru opłat i podatków lokalnych w Janowie Lubelskim i Szczebrzeszynie.

Projekt realizowany na zlecenie Lubelskiej Fundacji Rozwoju w ramach programu szkoleniowo-doradczego „Samorządowa Ekstraklasa” dla JST z województwa lubelskiego. Zakres usług składał się z następujących elementów:

  1. Realizacja cyklu szkoleń z zakresu podstaw prawnych i mechanizmów poboru podatków i opłat lokalnych oraz wykorzystania narzędzi informatycznych w monitorowaniu poboru opłat i podatków lokalnych;
  2. Realizacja prac doradczych „na miejscu” w JST według zaproponowanej „Metodologii wsparcia doradczego zmierzającego do wzrostu skuteczności poboru podatków i opłat lokalnych”, w tym szczegółowa analiza budżetu zakończona rekomendacjami w zakresie wzrostu skuteczności poboru podatków i opłat.

Prace obejmowały usługi doradcze i wsparcie merytoryczne zmierzające do osiągnięcia rezultatu zwiększenia skuteczności poboru opłat i podatków lokalnych w Szczebrzeszynie o 5 %.

Szczegóły projektu

Zleceniodawca:
Lubelska Fundacja Rozwoju
Miejsce:
Janów Lubelski, Szczebrzeszyn
Początek
2011
Zakończenie:
2012